Makaveli

 
 
 
email info@streetjoy.cz mobil +421 948 509 122
 
 
 
 


Makaveli Thug Life 2Pac Tupac hip hop oblečení streetwear výprodej shop kalhoty

 
 
 
 

Makaveli Tupac 2Pac Shakur hip hop oblečenie šortky lacné teplákové súpravy mikiny šiltovky tričká online shop

Značka Makaveli byla založena roku 2003 po smrti amerického rapera Tupac (2Pac, Tupac Amaru Shakur). Spěvák a skladatel byl postřelen v roku 1996 v Las Vegas. Po této události upadl Tupac do komatu z kterého se už nikdy neprobral. Pokyn na odpojení od přístrojů dala jeho matka v zajímavý datum, pátek 13. září 1996. Jméno "Tupac" dostal podle posledního domorodého vůdce Inků který se jmenoval Túpac Amaru a vedl povstání proti španělským kolonizátorům. Posláním značky je udržet rapera Tupaca "živého" prostřednictvím odkazu jeho značky oblečení. Hip hop oblečení značky Makaveli má nezaměnitelný rukopis, prestiž a nese jméno jedné z největších hvězd a osobností hip-hopu. Oblečení značky Makaveli Branded nosí dokonce takové hvězdy jako Twista, Chingy, Houston, Scarface, Ludacris a mnoho dalších.

Makaveli Branded se v průběhu své krátké existence stal fenoménem nejen mezi fanoušky Tupaca. Široká nabídka zahrnuje trička, kalhoty, mikiny, teplákové soupravy, čepice, kšiltovky a dokonce i šperky. Zajímavostí je, že část výtěžku z prodeje Makaveli oblečení putuje na konto nadace "The Tupac Shakur Foundation Scholarship Fund" která podporuje studenty v rozvoji jejich talentu a kreativity. Nadace sponzoruje studentské soutěže, charitativní akce, tábory pro studenty a poskytuje študentům univerzit stipendia.

2Pac je považován za jednoho ze zakladatelů "gangsta rapu" a g-funku spolu s tvůrci Snoop Dogg, ICE-T nebo Notorious BIG. Tupaca kdysi v studiu při nahrávání alba postřelili a vyhlásil, že za jeho postřelením je jeho hip-hop konkurence Notorious BIG a Puff Daddy vlastnící konkurenční vydavatelství Bad Boy.

Tupac byl kulturní multi-talent: kromě toho že byl skladatel, textař a tanečník, působil i jako herec a hrál ve filmech Juice a Poetic Justice, kde si zahrál spolu s Janet Jackson.   

Tupac Shakur už několik let patří k nejlépe posmrtně vydělávajícím osobnostem. Průměrně vydělá na prodeji hudby, práv a prodejem oblečení ročně cca 9mil. dolarů. Pro zajímavost, rekordmani ve výdělcích i po smrti jsou Elvis Presley, Kurt Kobain či John Lennon s výdělkem cca 40mil. dolarů ročně.